Солонківська територіальна громада
Львівська область, Львівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Опис громади

Фото без опису

Солонківська територіальна громада утворена 27 червня 2017 р. Рішенням №656 ХХІ чергової сесії сьомого демократичного скликання  про добровільне об’єднання територіальних громад.  

До об’єднаної громади увійшли:

Солонківська сільська рада,

Зубрянська сільська рада,

Раковецька сільська рада,

Поршнянська сільська рада.

Внаслідок завершення реформи адміністративно-територіального устрою в Україні до складу Солонківської громади у жовтні 2020 року приєдналися ще дві сільські ради:

Жирівська сільська рада,

Вовківська сільська рада.

Адміністративний центр громади знаходиться в с. Солонка, який розташований на відстані 5 км від обласного центру - міста Львів. Коріння села Солонка сягають щонайменше ХІІ століття. Перша згадка, а значить його історія датується 1433 роком.

До складу Солонківської громади входить 21 населений пункт колишніх 6-х сільських рад: Солонка, Малечковичі, Нагоряни, Раковець, Деревач, Новосілка, Підтемне, Хоросно, Поршна, Липники, Підсадки, Зубра, Жирівка, Ков’ярі, Милятичі, Вовків, Загір’я, Кугаїв, Товщів, Селисько, Грабник.

Площа громади: 186,1 км2

Населення: 17619 осіб (станом на 01.01.2024)

Територія сільської ради має горбисто-рівнинну поверхню, на якій поширені луки, пасовища, дубово-грабові ліси із домішками ясена, осики, смереки та берези.

Ґрунтовий покрив регіону чітко підпорядкований певним географічним закономірностям і відзначається великою різноманітністю за генезисом, механічним складом, водно-фізичними особливостями та родючістю. На території сільської ради виділено такі типи ґрунтів: сірі лісові опідзолені; дерново-слабопідзолисті; дерново-карбонатні; болотні. Значна частина земель розорана. Збіднення верхнього горизонту та відносно збагачення грубим пилом зумовлюють низький ступінь структурності та протиерозійної стійкості ґрунтів. Головними завданнями щодо збереження і поліпшення якості ґрунтів є заходи із запобігання ерозії, внесення обґрунтованих норм органічних та мінеральних добрив, не допускання забруднення їх шкідливими речовинами.

Внутрішні води представлені річками Щиркою, Малечковича, Зубра(притока Дністра). У живленні річок найбільша роль дощових вод, меншу частку становлять снігові та підземні води. Протікає річка Зубра через  село Зубра, також і через такі села громади як Жирівка, Вовків, Загір'я, Кугаїв, Підтемне, Раковець та Новосілка. У с.Солонка розташовані ставки по вул.Долинна та вул.Львівська, також є ставки у с.Поршна, с.Деревач, с.Хоросно, с.Раковець, с.Зубра.

Однією з найбільших переваг Солонківської територіальної громади є її стратегічно-вигідне економічне розташування (безпосередня близькість до обласного центру м.Львів). Більшість сіл є вздовж або поруч із міжнародною трасою М-06 Київ-Чоп. Саме це приваблює підприємців, які сплачують податки в Солонківську громаду. Відтак основним джерелом наповнення бюджету громади є надходження від підприємств.

Створення сприятливого середовища для започаткування та здійснення підприємницької діяльності, стимулювання ділової ініціативи, зміцнення позицій малого та середнього підприємництва є одним із пріоритетних завдань роботи виконавчої влади органів місцевого самоврядування.

Саме тому розвиток промислового сектору, логістичного центру, залучення інвесторів, створення  сприятливих умов для розвитку бізнесу є пріоритетним для громади та створюватимуть додаткові джерела наповнення місцевого бюджету.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано